Opublikowano

Jaki Service Desk wybrać?

Oprogramowanie do obsługi zgłoszeń serwisowych jest niezbędne w każdej organizacji, która chce efektywnie zarządzać swoim helpdesk. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniego systemu helpdesk, tak aby praca działu obsługi klienta była niezakłócona i wydajna. Program do ServiceDesk jest podstawą każdego działu obsługi klienta.

Dlaczego warto wprowadzić ITIL ServiceDesk?

System helpdesk jest narzędziem, które pozwala na zarządzanie i śledzenie zgłoszeń serwisowych w organizacji. W ramach systemu helpdesk można stosować różne metodyki, takie jak ITIL ServiceDesk, które służą do usprawnienia procesów obsługi klienta.

Wdrożenie ITIL ServiceDesk w systemie helpdesk może przynieść wiele korzyści dla organizacji, takich jak lepsze zarządzanie czasem, zwiększenie wydajności, czy poprawa jakości obsługi klienta. W ramach ITIL ServiceDesk definiowane są standardy, które pomagają w skuteczniejszym rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez klientów, co przyczynia się do wzrostu zadowolenia z usług firmy, oraz poprawy relacji z konsumentami.

Jaki Service Desk wybrać?

Efektywny system obsługi zgłoszeń serwisowych jest podstawą dobrze działającego działu obsługi klienta. Na rynku znajduje się wiele oprogramowań ServiceDesk, jednak nie wszystkie z nich są warte uwagi. Natomiast godnym polecenia oprogramowaniem jest system helpdesk od Oxari – https://www.oxari.com/pl/produkt/oxari-servicedesk. Który obejmuje szereg funkcji, w skład których wchodzą, między innymi: Incident Management, Problem Management, Self Portal. Service Request czy Flow Automation. Najważniejsze cechy i korzyści systemu, producent przedstawia na stronie w wyżej podanym linku. 

Helpdesk to jeden z najważniejszych działów firmy, to on w głównej mierze stoi za budowaniem więzi z klientem oraz wpływa na satysfakcje klienta z usług firmy. Brak dobrego programu do ServiceDesk może skutecznie uniemożliwić sprawne działanie systemu helpdesk, co w konsekwencji obniży zadowolenie klientów firmy.