Opublikowano

Zoom dla edukacji

W edukacji Zoom zajmuje szczególne miejsce. Dzięki tej aplikacji dzieci i młodzież mogą zdobywać wiedzę nawet podczas pandemii i innych koniecznych przerw w nauce stacjonarnej. To także doskonałe rozwiązanie dla młodych osób, które chcą lub muszą zdobywać wykształcenie we własnych czterech ścianach.

Zoom spełnia oczekiwania

Nie ma już chyba nauczyciela ani ucznia, którzy nie poznaliby możliwości, jakie daje Zoom. To oprogramowanie było traktowane jako ratunek w trudnych czasach pandemii, ale okazało się, że ma liczne zalety, które warto docenić i po niej. Oprogramowanie to produkowane jest w różnych wersjach, tak aby każdy dostał to, czego potrzebuje. Przedsiębiorca ma bowiem inne oczekiwania niż na przykład korepetytor czy nauczyciel szkolny. Dlatego powstały różne wersje tego samego oprogramowania. Zoom Edu ma wszystko to, co potrzebne do przeprowadzenia ciekawej i na wysokim poziomie lekcji szkolnej. Zoom dla edukacji może być równie dobrze wykorzystywany do nauczania dzieci przedszkolnych, jak i młodzieży uczęszczającej do szkoły średniej.

Coraz więcej możliwości

Nauka zdalna jest tym lepsza, im bardziej przypomina spotkania na żywo w szkolnych klasach. Do tego dążą właśnie twórcy oprogramowania Zoom, którzy starają się oferować coraz bardziej rozbudowane i funkcjonalne internetowe narzędzie. Korzystanie z Zooma należy zacząć od skonfigurowania konta, na które będziemy się każdorazowo logować przed rozpoczęciem zajęć online. Zoom Edu przydatny jest także, jeżeli chcemy prowadzić zajęcia w systemie hybrydowym. Warto już na początku korzystania z programu poznać jego wszystkie funkcje, bo mogą one zarówno ułatwić naszą pracę, jak i ją uatrakcyjnić. Odpowiednie konfiguracje pozwalają także zmienić ustawienia tak, aby uczniom, nauczycielom i administratorom zapewnić prywatność i bezpieczeństwo. Pełne wykorzystanie możliwości, jakie daje Zoom dla nauczycieli to duża szansa na sukces i obopólne zadowolenie – zarówno uczących, jak i uczniów.